ثبت نام کنید ورود کاربر
چگونه شکایت کرده و آن را پیگیری کنیم؟

لیزینگ اقتصاد نوین، امیدوار است با بکارگیری فرآیندهای کارا و اثربخش جهت پاسخگویی به مشتریان و بهبود مستمر در نحوه ارایه خدمات، رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود را فراهم آورد.

در این راستا، دریافت شکایات و نارضایتی مشتریان محترم، با توجه به خط مشی تدوین شده مبتنی بر افزایش سرعت، صحت و دقت در ثبت و رسیدگی به نارضایتی‏ها امکان‏پذیر است.

 

  • ثبت نارضایتی مشتری

مشتریان می‏توانند شکایت را به دو روش حضوری و غیر حضوری با ذکر شماره قرارداد، مشخصات خود، شماره تماس و شرح نارضایتی اعلام و جهت پیگیری وضعیت شکایت خود، کد رهگیری را حداکثر ظرف 24 ساعت، از دبیرخانه دریافت نمایند و در مراحل بعدی، با ارائه کد رهگیری، از روند شکایت خود آگاه شوند.

ثبت حضوری:

  1. دریافت فرم «ثبت و رسیدگی به نارضایتی و شکایات مشتریان»
  2. تکمیل فرم
  3. تحویل فرم تکمیل شده به دبیرخانه
  4. دریافت کد رهگیری از دبیرخانه

 

ثبت غیرحضوری:

 

الف) وب سایت

WWW.ENLEASING.COM

در جهت امکان دریافت، ثبت و رسیدگی سریع به شکایات دریافتی از مشتریان محترم، مشتری می‏تواند با مراجعه به آدرس WWW.ENLEASING.COM  و مراجعه به بخش ثبت شکایت، با تکمیل فرم مربوطه نسبت به ثبت شکایت خود اقدام نماید.

 

ب)پست الکترونیک

crm@enleasing.com

جهت سهولت در دریافت شکایات، مشتریان می‏توانند نارضایتی خود را با عنوان "شکایت" که در آن، نام و نام خانوادگی، شماره قرارداد و شماره تماس ذکر شده باشد، به آدرس  crm@enleasing.com ارسال نمایند.

 

ج) تماس تلفنی

تلفن: 88700776-021

مشتری جهت ثبت نارضایتی و شکایت در طول شبانه روز می‏تواند با تماس با شماره تلفن 88700776 با انتخاب کد مربوط به شکایت مشتریان، نسبت به ثبت شکایت، همراه با معرفی خود، شماره قرارداد و شماره تماس اقدام نماید.

 

د) نمابر

نمابر: 88700776-021

شماره نمابر شرکت، به شماره 88700776-021 دریافت کننده شکایات و پیشنهادات مشتریان محترم است که بایستی مشتریان، جهت دریافت کد رهگیری، نام و نام خانوادگی، شماره قرارداد و شماره تماس خود را در متن نامه درج نمایند.

 

 
 
 

ه) پست

کد پستی: 1586747811

علاوه بر روش‏های ذکر شده مشتریان محترم می‏توانند با ذکر نام و نام خانوادگی، شماره قرارداد و شماره تماس، شکایت خود را به آدرس پستی/کد پستی شرکت لیزینگ اقتصاد نوین ارسال نمایند.

آدرس: تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، جنب بیمارستان تهران کلینیک، کوچه آزادگان، پلاک 15، واحد دبیرخانه، کد­پستی: 1586747811

 

و) پیامک

شماره پیامک: 20009636

مشتریان می‏توانند، شکایات و نارضایتی خود را با ذکر نام و نام خانوادگی و شماره قرارداد خود به شماره 20009636 پیامک نمایند.

 

  • مدت زمان پاسخگوی به شکایت

مدت زمان پاسخ به شکایات، با توجه به موضوع، حداکثر 15 روز کاری است.

  • نتیجه رسیدگی به شکایت

در صورت نارضایتی مشتری از پاسخ دریافتی، شاکی می‏تواند با درخواست مجدد، فرآیند شکایت را در جهت رفع مشکل طی نماید.

 

ثبت شکایت

 

 

© تمامی حقوق برای شرکت لیزینگ اقتصاد نوین محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک